Wesołe maluchy 126p
26.5.2024 - 25.5.2025

Rajd wileński Kowno-Wilno-Druskienniki

Data 30.05.2024 07:00 - 02.06.2024 17:00
Zloty Wesołe Maluchy
16-406 Folusz, Polska
30.05.2024 07:00 - 02.06.2024 17:00
[Zloty Wesołe Maluchy]
Rajd wileński Kowno-Wilno-Druskienniki
Wesołe Maluchy 126p witają na naszym drugim Rajdzie Wileńskim rozbudowanym o Kowno oraz Druskienniki wypoczynkowo. Grupa jest już mocno zahartowana w wyjazdach zagranicznych , część z was pojedzie
...
60 Odsłon(y)
Wesołe Maluchy 126p witają na naszym drugim Rajdzie Wileńskim rozbudowanym o Kowno oraz Druskienniki wypoczynkowo. Grupa jest już mocno zahartowana w wyjazdach zagranicznych , część z was pojedzie pierwszy raz z nami ale większość zapewne powtórzy tą wycieczkę na dawne kresy wschodnie Rzeczpospolitej, obecnie terytorium Litwy-UE. Nasza baza znajduje się jak zawsze w tym samym miejscu czyli miejscowości RUTKA -TARTAK teren rekreacyjny nad jeziorem Pobondzie w Polsce. Mamy tam całkowicie gratisowe pole namiotowe z mediami co zasadniczo obniża koszty całego rajdu. Będziemy na was czekać na campingu od 30 maja. Główny peleton Warszawski będzie ruszał z Zielonki pod Warszawą, parking nad stawami Glinianki ul Wolności o godzinie 7.00 Zapraszamy do dołączeń w trasie w kierunku Wyszków , Zambrów . Lokalizację peletonu będziemy upubliczniać jak zawsze na grupie FB.

Prawdopodobnie po przyjeździe do Rutki Tartak w godzinach popołudniowych będziemy uczestniczyć w miejskim pikniku. Następnego dnia 31 maja ruszamy na pierwszy etap naszego rajdu. Wyjazd godzina 7.00 trasa przewiduje miasto KOWNO ( Litwa Kowieńska) wjazd do zabytkowego starego miasta i parking . Zwiedzanie i przejście nad słynną deltę rzek które akurat łączą się w tym miejscu. Następnie ruszamy bezpośrednio do Wilna ( Zamek w Trokach omijamy tym razem ) Cały peleton parkuje bezpośrednio na parkingach cm. Rossa.( darmowe ) Zaczynamy od zapalenia zniczy w formie flagi narodowej pod grobami legionistów, oraz miejscu pochowania serca Marszałka Piłsudskiego przechodząc na teren zabytkowej nekropolii. Po zwiedzeniu Rossy ruszamy bezpośrednio spacerem pod Ostrą Bramę, która otworzy nam drogę do Starego Miasta i katedry. W zależności od czasu i sił będzie możliwość pochodzenia po wileńskiej starówce do godzin wieczornych gdzie o umówionej godzinie ruszymy wszyscy w drogę powrotną na nasz camping w Polsce
Powrót przewidziany na godzinę około 23 .00 . Następnego dnia ( 1 maja ) około godziny 10.00 ruszymy na drugą część naszej wyprawy czyli pojedziemy do Druskiennik nad Niemnem. Jest to blisko granicy z Polską więc mamy dużo czasu , parkujemy w centrum miasta i zwiedzamy spokojnie ten Litewski kurort znany przed wojną z wizyt Marszałka Piłsudskiego który to bardzo go lubił. Miasto pięknie położone nad Niemnem umożliwia odpoczynek ( rejsy widokowe po Niemnie ) Park wodny obok oraz inne ciekawostki, na które tym razem będziemy mieli dużo czasu gdyż poświęcamy cały dzień na Druskienniki. Wieczorem odjazd do Polski na camping w Rutce Tartak. Następnego dnia odpoczynek i powroty do domów. Jeśli ktoś będzie miał ochotę to blisko jest słynny Trójstyk graniczny który polecamy . Są też wiadukty w Stańczykach na których biliśmy grupą w zeszłym roku. Prawdopodobnie będzie to ostatnia nasza wizyta w Wilnie więc zapraszamy wszystkich serdecznie. W naszym peletonie będzie zawsze jechać holownik (osobówka lub van lub SUPER TARPAN ) w razie awarii naprawiamy na miejscu na terenie campingu, a w trasie zależnie od sytuacji wdrażamy nasze procedury awaryjne i holujemy się. Każdy z nas zabiera podstawowe części zapasowe.

Zwracam uwagę specjalnie aby zabierać CB RADIO !!! To koszt 250 zł Bez radia jazda w grupie 100 samochodów jest ryzykowna . Pamiętaj radio to twoje drugie oczy na wyjeździe, wiesz co się dzieje , wiesz gdzie stajemy , wiedz gdzie tankujemy oraz sam informujesz o problemach z samochodem. Jeśli chcesz bezpiecznie i bezstresowo przejechać Rajd Wileński 2024 zabierz CB do samochodu. Załogi które z nami już były wiedzą dobrze o co chodzi. Peleton może mieć długość 3-4 km to standard na Wesołych Maluchach więc łączność w drodze musi działać. Wszelkie informacje będą publikowane przed wyjazdem. Koszty wyjazdu są niskie , tylko paliwo , prowiant i drobne na parkingi płatne na Litwie w Euro . Do przekroczenia granicy wystarczy dowód osobisty lub paszport ,drogi są bezpłatne . Zapraszamy z nami , zdjęcia i filmy z pierwszego Rajdu Wileńskiego są dostępne . Do zobaczenia w trasie !!!

Akcja Modlin IV

22.06.2024 12:00 - 20:00
Zloty Wesołe Maluchy
Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin
22.06.2024 12:00 - 20:00
[Zloty Wesołe Maluchy]
Akcja Modlin IV
Wesołe Maluchy 126p witają na AKCJI MODLIN IV.
Ruszamy z tematem o godzinie 10 rano. Sympatycy Fiata 126p oraz klasycznej motoryzacji spotkają się po raz kolejny w niesamowitej Twierdzy Modlin, a
...
123 Odsłon(y)
Wesołe Maluchy 126p witają na AKCJI MODLIN IV.
Ruszamy z tematem o godzinie 10 rano. Sympatycy Fiata 126p oraz klasycznej motoryzacji spotkają się po raz kolejny w niesamowitej Twierdzy Modlin, a dokładniej w Muzeum Kampanii Wrześniowej 1939 i Twierdzy Modlin na ulicy Baśki Murmańskiej 164.
W planie zlotu mamy spotkanie dużej grupy maluchów oraz sympatyków i gości odwiedzających teren muzeum. Organizatorem zlotu jest Stowarzyszenie Wesołe Maluchy 126p ,oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej 1939. Na terenie zlotu będzie można spróbować grochówki wojskowej , gratis dla wszystkich załóg które przyjadą. Pierwsze 250 osób dostanie karnety na gastronomię oraz gratisowe zwiedzanie Muzeum 1939 na terenie zlotu. W tym roku nastawiamy się na wersję stacjonarną Akcji Modlin, będzie ognisko z kiełbaskami od godziny 10.00. Grochówka będzie wydawana około godziny 11-12. Będzie też dodatkowe zabezpieczenie gastronomiczne dla głodnych zlotowiczów którzy wybiorą się na kilka tras wycieczkowych po Twierdzy Modlin z przewodnikami.
Na miejscu zapraszamy do Muzeum Kampanii Wrześniowej 1939 które to ma nową ofertę dla zwiedzających w sezonie 2024. Będzie też wycieczka do budynku zabytkowego kasyna wojskowego 300 metrów na terenie zlotu. Budynek po rewitalizacji. Zapraszamy też rodziców z dziećmi a zwłaszcza tych co jeszcze u nas nie byli.
O godzinie 9.00 rusza z parkingów w Zielonce peleton samochodowy do Modlina . Na zlocie będzie możliwość obejrzenia dużej ilości fiatów 126p z różnych okresów produkcji oraz inne ciekawostki motoryzacyjne. Co roku ktoś nas zaskakuje ciekawym pojazdem. Do zobaczenia w Modlinie 2024.

Na AKCJĘ MODLIN 4 zaprasza Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki Pan Jacek Kowalski oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej 1939 i Twierdzy Modlin i Stowarzyszenie Wesołe Maluchy 126p.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Biwak z Gratami

13.07.2024 09:30 - 14.07.2024 18:00
Zloty Wesołe Maluchy
Rydzewo koło Ciechanowa
13.07.2024 09:30 - 14.07.2024 18:00
[Zloty Wesołe Maluchy]
Biwak z Gratami
Portal motoryzacyjny „Graty w Garażu” zaprasza użytkowników i miłośników dawnej motoryzacji aut do wzięcia udziału w „IV Biwaku z Gratami”.

Miejsce – Rydzewo , powiat ciechanowski. Sobota 13 lipca
...
75 Odsłon(y)
Portal motoryzacyjny „Graty w Garażu” zaprasza użytkowników i miłośników dawnej motoryzacji aut do wzięcia udziału w „IV Biwaku z Gratami”.

Miejsce – Rydzewo , powiat ciechanowski. Sobota 13 lipca 2024r. boisko, zielona polana, oficjalne rozpoczęcie godzina 12:00
13 lipca czekamy na Was już od 9:30 w Rydzewie pod Ciechanowem –
Jest to piękne miejsce - ok. 12 kilometrów od Ciechanowa - mazowiecka wieś wśród lasów, idealne miejsce na biwak, spotkanie w gronie przyjaciół.
Czeka na Was przygotowane miejsce na ognisko, wraz z drewnem.
W tym roku rozszerzamy skalę imprezy.,
Możliwość noclegu ( dostępne pole namiotowe i miejsce na ognisko oraz toalety typu Toi Toi).
Współorganizatorzy:
( wkrótce )
Zapraszamy auta polskie ( brak ograniczenia wiekowego) oraz auta zagraniczne i motocykle wyprodukowane do 1999 rok ( min. 25 lat)
Przewidziano konkursy z nagrodami, testy sprawnościowe i inne niespodzianki.
Podczas Biwaku będzie miał miejsce również III Ogólnopolski zlot grupy FB „Wesołe Maluchy 126p”- szczegóły dla osób zainteresowanych będą publikowane na tejże grupie.
Przewidziane zwiedzanie dla chętnych miejsca Bitwy pod Rydzewem roku 1863
Będzie również możliwość nabycia jak w latach ubiegłych smacznego jedzenia przygotowanego przez Pizzerię Hit Ciechanów. ( produkty z grilla )
OSP Rydzewo wyraziło warunkową zgodę na wjazd autami na boisko pokryte trawą. Prosimy o nie niszczenie nawierzchni!
Patronat i pomoc przy organizacji nad biwakiem objęli:
Wójt Gminy Ciechanów
Gmina Wiejska Ciechanów
Ochotnicza Straż Pożarna w Rydzewie
Koło Gospodyń Wiejskich "Pro Qltura" w Rydzewie.
Regulamin: IV Biwaku z Gratami:
- zapraszamy pojazdy do tonażu max 3.5 t.
- pojazdy polskie wyprodukowane do roku 2002
- pojazdy zagraniczne i motocykle wyprodukowane do roku 1999
- wszystkich uczestników prosimy o przybycie max do godziny 11:45,
- W Rydzewie czekamy na Was już od 9:30
- każdy uczestnik otrzyma zestaw naklejek okazjonalnych,
- wszelkiego rodzaju upalanie gumy piłowanie - pałowanie silnika do odcinki, robienie dziur na drodze szutrowej czy na trawie(miejsce spotkania to boisko) będzie skutkować wyproszeniem z biwaku
-amatorom "driftów" po żwirku dziękujemy.
- wszelkie pojazdy nie spełniające minimalnych wymagań estetycznych i technicznych nie zostaną wpuszczone na teren biwaku
- każdy uczestnik we własnym zakresie ma zabezpieczyć swój pojazd i swój majątek przed osobami trzecimi,
- prosimy zabrać pieczywo i kiełbaski na ognisko,
- szanujmy miejsce w którym się spotykamy i na którym jesteśmy gośćmi. Zostawmy je w takim stanie w jakim je zastaliśmy. Jeżeli w pobliżu nie ma koszy to śmieci zabierzcie ze sobą !
-Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za szkody powstałe na autach podczas biwaku
-dodatkowe informacje będę dodawane sukcesywnie.
- wjazd na teren spotkania „IV Biwak z Gratami” oznacza akceptację regulaminu.
Inne informacje wkrótce. Jestem w kontakcie z liderami poszczególnych grup facebookowych.

Akcja - Zamek Książ

15.08.2024 09:30 - 16.08.2024 18:00
Zloty Wesołe Maluchy
Zamek Książ, Piastów Śląskich, Wałbrzych, Poland
15.08.2024 09:30 - 16.08.2024 18:00
[Zloty Wesołe Maluchy]
Akcja - Zamek Książ
Informacje w przygotowaniu . Zapraszamy wkrótce!
166 Odsłon(y)
Informacje w przygotowaniu . Zapraszamy wkrótce!

Szybki Rajd jednodniowy

14.09.2024 09:30 - 15.09.2024 18:00
Zloty Wesołe Maluchy
53 Odsłon(y)
Informacje w przygotowaniu . Zapraszamy wkrótce!

Zakończenie sezonu Łomianki

12.10.2024 09:30 - 18:00
Zloty Wesołe Maluchy
Łomianki, Poland
12.10.2024 09:30 - 18:00
[Zloty Wesołe Maluchy]
Zakończenie sezonu Łomianki
Informacje w przygotowaniu . Zapraszamy wkrótce!
66 Odsłon(y)
Informacje w przygotowaniu . Zapraszamy wkrótce!