Wesołe maluchy 126p

Rajd wileński Kowno-Wilno-Druskienniki

Rajd wileński Kowno-Wilno-Druskienniki
Data
30.05.2024 07:00 - 02.06.2024 17:00
Lokalizacja
16-406 Folusz, Polska

Opis

Wesołe Maluchy 126p witają na naszym drugim Rajdzie Wileńskim rozbudowanym o Kowno oraz Druskienniki wypoczynkowo. Grupa jest już mocno zahartowana w wyjazdach zagranicznych , część z was pojedzie pierwszy raz z nami ale większość zapewne powtórzy tą wycieczkę na dawne kresy wschodnie Rzeczpospolitej, obecnie terytorium Litwy-UE. Nasza baza znajduje się jak zawsze w tym samym miejscu czyli miejscowości RUTKA -TARTAK teren rekreacyjny nad jeziorem Pobondzie w Polsce. Mamy tam całkowicie gratisowe pole namiotowe z mediami co zasadniczo obniża koszty całego rajdu. Będziemy na was czekać na campingu od 30 maja. Główny peleton Warszawski będzie ruszał z Zielonki pod Warszawą, parking nad stawami Glinianki ul Wolności o godzinie 7.00 Zapraszamy do dołączeń w trasie w kierunku Wyszków , Zambrów . Lokalizację peletonu będziemy upubliczniać jak zawsze na grupie FB.

Prawdopodobnie po przyjeździe do Rutki Tartak w godzinach popołudniowych będziemy uczestniczyć w miejskim pikniku. Następnego dnia 31 maja ruszamy na pierwszy etap naszego rajdu. Wyjazd godzina 7.00 trasa przewiduje miasto KOWNO ( Litwa Kowieńska) wjazd do zabytkowego starego miasta i parking . Zwiedzanie i przejście nad słynną deltę rzek które akurat łączą się w tym miejscu. Następnie ruszamy bezpośrednio do Wilna ( Zamek w Trokach omijamy tym razem ) Cały peleton parkuje bezpośrednio na parkingach cm. Rossa.( darmowe ) Zaczynamy od zapalenia zniczy w formie flagi narodowej pod grobami legionistów, oraz miejscu pochowania serca Marszałka Piłsudskiego przechodząc na teren zabytkowej nekropolii. Po zwiedzeniu Rossy ruszamy bezpośrednio spacerem pod Ostrą Bramę, która otworzy nam drogę do Starego Miasta i katedry. W zależności od czasu i sił będzie możliwość pochodzenia po wileńskiej starówce do godzin wieczornych gdzie o umówionej godzinie ruszymy wszyscy w drogę powrotną na nasz camping w Polsce
Powrót przewidziany na godzinę około 23 .00 . Następnego dnia ( 1 maja ) około godziny 10.00 ruszymy na drugą część naszej wyprawy czyli pojedziemy do Druskiennik nad Niemnem. Jest to blisko granicy z Polską więc mamy dużo czasu , parkujemy w centrum miasta i zwiedzamy spokojnie ten Litewski kurort znany przed wojną z wizyt Marszałka Piłsudskiego który to bardzo go lubił. Miasto pięknie położone nad Niemnem umożliwia odpoczynek ( rejsy widokowe po Niemnie ) Park wodny obok oraz inne ciekawostki, na które tym razem będziemy mieli dużo czasu gdyż poświęcamy cały dzień na Druskienniki. Wieczorem odjazd do Polski na camping w Rutce Tartak. Następnego dnia odpoczynek i powroty do domów. Jeśli ktoś będzie miał ochotę to blisko jest słynny Trójstyk graniczny który polecamy . Są też wiadukty w Stańczykach na których biliśmy grupą w zeszłym roku. Prawdopodobnie będzie to ostatnia nasza wizyta w Wilnie więc zapraszamy wszystkich serdecznie. W naszym peletonie będzie zawsze jechać holownik (osobówka lub van lub SUPER TARPAN ) w razie awarii naprawiamy na miejscu na terenie campingu, a w trasie zależnie od sytuacji wdrażamy nasze procedury awaryjne i holujemy się. Każdy z nas zabiera podstawowe części zapasowe.

Zwracam uwagę specjalnie aby zabierać CB RADIO !!! To koszt 250 zł Bez radia jazda w grupie 100 samochodów jest ryzykowna . Pamiętaj radio to twoje drugie oczy na wyjeździe, wiesz co się dzieje , wiesz gdzie stajemy , wiedz gdzie tankujemy oraz sam informujesz o problemach z samochodem. Jeśli chcesz bezpiecznie i bezstresowo przejechać Rajd Wileński 2024 zabierz CB do samochodu. Załogi które z nami już były wiedzą dobrze o co chodzi. Peleton może mieć długość 3-4 km to standard na Wesołych Maluchach więc łączność w drodze musi działać. Wszelkie informacje będą publikowane przed wyjazdem. Koszty wyjazdu są niskie , tylko paliwo , prowiant i drobne na parkingi płatne na Litwie w Euro . Do przekroczenia granicy wystarczy dowód osobisty lub paszport ,drogi są bezpłatne . Zapraszamy z nami , zdjęcia i filmy z pierwszego Rajdu Wileńskiego są dostępne . Do zobaczenia w trasie !!!

Informacje o lokalizacji

16-406 Folusz, Polska

Ulica
Szkolna 26-30
Region
Podlaskie
Kraj
Polska