Wesołe maluchy 126p
Rajd wileński Kowno-Wilno-Druskienniki 2024

Rajd wileński Kowno-Wilno-Druskienniki 2024

W dniach od 30 maja do 2 czerwca 2024 odbył się II Rajd Wileński. Załogi Fiatów 126p stawiły się licznie w grupie wyjazdowej , a cześć przyjechała bezpośrednio do naszej bazy zlotowej w Rutce Tartak.
Pogoda dopisywała cały czas, atrakcji było bardzo dużo wyjazd uznajemy za bardzo udany. Drugiego dnia rajdu zwiedziliśmy zaplanowane Kowno oraz Wilno a następnie pojechaliśmy na cały dzień do miejscowości wypoczynkowo-rekreacyjnej Druskieniki nad Niemnem.
Nie obyło się bez małych awarii w trasie które to były naprawiane praktycznie na poczekaniu. Z peletonem jak zawsze jechały pojazdy techniczne i holowniki. Po udanym rajdzie w niedzielę zaczęły się powroty do domu, letnia pogoda sprzyjała rozwijającym się burzom które miejscami miały bardzo gwałtowny przebieg. Najstarszym zlotowiczem okazał się Pan Bogdan Różycki - Gargamel, który to przyjechał wieczorem do miasteczka zlotowego z Marek swoim Wartburgiem całe 310 km.

II Rajd Wileński odwiedziła telewizja TVP Wilno robiąc materiał dokumentalny w trakcie postoju w Wilnie. Wychodzi na to że nasz rajd został imprezą cykliczną. Zapraszamy za rok, już pracujemy nad nową trasą.

Więcej zdjęć oczywiście znajdziesz na naszej grupie na Facebooku, a więcej filmów możesz obejrzeć na naszym kanale na Youtube